ÜRÜNLER
Paslanmaz Çelik Korkuluk

Paslanmaz Çelik Korkuluk

Günümüzde estetik kaygısı her alanda karşımıza çıkıyor. Bu durum öyle ki, artık oturduğumuz alanlardan gezdiğimiz sokaklara, alışveriş yaptığımız noktalardan çalıştığımız iş yerlerine kadar her noktada bizlere hitap etsin istiyoruz. Güvenlik alanlarının da artık bu anlamda gelişen teknoloji ve mimari alt yapıyla karşımıza hem estetik hem şık hem de güvenilirliğinden ödün vermeyecek projelerle çıktığını görüyoruz. Bu güvenlik sağlayıcıların her alanda karşımıza çıkabilecek modeliyse “Paslanmaz Çelik Korkuluk”lardır.

Paslanmaz çelik korkuluklar genel olarak yapıların güvenlik gerektiren yerlerinde kullanılır ve kullanıldığı alanda da hem güvenliği sağlar hem de dekorasyona uyumluluğuyla birlikte şık bir görünüm katar. Bu korkuluk modelleri, merdiven korkulukları, balkon korkulukları, teras korkulukları, galeri korkulukları vb alanlarda özel tasarımlar ile merdivenlerde mermer üstü montaj veya merdiven boşluk kenarından montaj edilerek kullanıma hazır hale gelirler.

2002 yılından bu yana korkuluk alanında hizmet veren OSMpaslanmaz, sektörün öncüsü olarak işlevselliğini sürdürüyor. Sorunsuz hizmet anlayışıyla siz değerli müşterilerine en iyi kaliteyi en uygun fiyata sunma prensibinden vazgeçmeyen firma, sektör anlamında kendisine çok sağlam bir yer edinmiştir. OSMpaslanmaz olarak günümüzde konut projeleri, iş merkezleri, hastaneler, oteller, tren garları, otobüs durakları, okullar, üniversite binaları ve bunlar gibi hayatımızın bir parçası olmuş bir çok yaşam alanında gerçekleşen paslanmaz korkuluk çalışmalarında imzamız bulunmaktadır.

 Paslanmaz Çelik Korkuluk sistemleri

Paslanmaz çelik korkuluk sistemleri

Genel olarak paslanmaz korkuluklar, H. 90 santimetre (CM) yüksekliğinde konuşlandırılır. Parapet üzeri veya teraslarda ise parapet yüksekliğine bağlı kalarak, toplam yüksekliği yine parapet yüksekliği ile birlikte H.90 santimetre ayarlanmalıdır. Korkuluk yüksekliği 90 santimetre dünya standartları olarak kabul edilmiştir. Bunun açıklaması orta boy bir insanın bel hizalarına eşittir. Sizlerde yapılarınızın korkuluk ihtiyaçlarında konusunda uzmanlaşmış deneyimli, mimari tasarımı yapıyla pekiştiren firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Paslanmaz çelik korkuluk sistemleri yapılarda kullanılan alanlarda güvenliği sağlamak ve bazen de dekor amaçlı kullanılmaktadır. Paslanmaz korkuluk sistemleri istenilen modelde ve ölçüde üretilmektedir.

Paslanmaz çelik korkuluk imalatı

Türkiye ve İstanbul’un sanayide atan kalbi olan DES Sanayi Sitesi’nde bulunan kendi atölyelerimizde çalışmalarını yaptığımız paslanmaz çelik ürünlerinin imalatı, sektörde kendini ispatlamış bir kaliteye sahiptir. İşlenebilir metaller arasında en sert malzemelerden olan bir malzemeden üretilen paslanmaz ürünler, son sistem makine parkurlarıyla imal edilir ve yine uzman kadro bilgisiyle harmanlanarak kullanıma hazır hale getirilir. Kaliteyi dışarıya teslim edemeyeceğimiz için kendi bünyemizdeki imalat sistemimizle kendi fabrikamızdaki makine parkurunda üretim yapmaktayız. Bu yüzden de yatırımımız sürekli teknolojik makineler üzerine olmaktadır. Paslanmaz malzemelerin imalatını yapan firmamız hazır sistem olabilecek paslanmaz dikmelerin de imalatını yapabilmektedir. Bunlar arasında paslanmaz korkuluk aksesuarları, bağlantı parçaları imalatı gibi durumlardır ve kendi fabrikamızdan çıkmaktadır.

Paslanmaz çelik korkuluk fiyatları

Paslanmaz çelik korkuluk fiyatları projenin detaylarına göre değişiklik göstermektedir. Burada en önemli kıstas paslanmaz malzemenin kullanılacak alanıdır. Çünkü alanın büyüklüğü ve ölçüleri direkt fiyatlandırmayı etkileyen unsurlardandır. Ayrıca, uygulama yani yerinde montaj hizmeti de paslanmaz çelik korkuluk fiyatı verirken dikkate alınan unsurlardandır.

Paslanmaz çelik kullanım alanları

Gerek tasarımsal şık duruşu, gerekse uzun kullanım ömrü gerekse sağlam ve tam güvenilir olması dolayısı ile paslanmaz çelik ürünler başta toplu kullanım alanları olmak üzere konutlarda ve iş yerlerinde tercih edilmektedir.

Toplu kullanım alanları olarak okul, hastane, ulaşım alanları, alışveriş merkezleri gibi her gün binlerce ziyaretçi alan yerlerde güvenlik alanlarında ve görsel şıklık olarak da kullanılmaktadır. Evlerimizde ise bazen balkonlarda, bazen merdiven boşluklarında güvenlik amaçlı kullanılmaktadır. Ofislerimizde ise ara bölmelerde, balkon ve cam korkulukları ile merdiven boşluklarında kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelik kullanım alanı olarak hayatımızın tam içinde yer almaktadır. Onu bazen parklarda, otobüs duraklarında, bina cephelerinde, bayrak direklerinde, tüm korkuluk çalışmalarında ve aklınıza gelebilecek tüm kullanım alanlarında karşımıza çıkmaktadır.

Dayanıklılık; paslanmaz çelik korkulukların özellikleri

Paslanmaz Çelik borular, levhalar, yüksek mukavemetli paslanmaz çelik boru ve levhalardan işleme yöntemi ile imal edilirler. Bu sebepten dolayı paslanmaz korkuluğu oluşturan malzemeler krozyona karşı dayanıklıdır. Normal şartlar altında korkuluğu oluşturan boru ve profillerin dayanım ömrü bakım yapılmaksızın, ortalama 50 yıl, deniz kenarındaki yapıların servis hizmeti gerektirmeden kullanım ömrü ise 15 yıldan fazladır. Paslanmaz korkuluklar, Ultra viole (UV) ışınlarına karşı dirençli olup, ağır darbelere, her türlü hava şartlarına, ağır yüklere, depremlere karşı dayanımları ise test edilmiştir.

 

Paslanmaz çelik korkulukların montajı
Paslanmaz çelik korkulukların taşınması paslanmaz küpeşte boruları standart olarak 6 bin milimetre (mm) boyunda imal edilir. Emniyet şeritleri gene 6 bin mm boyunda imalat yapılıp nakliye yapılır. Paslanmaz dikmeler ise ebatlanıp, imalatı yapıldıktan sonra paketlenerek nakliyeye hazırlanıp, nakliye edilir.

Paslanmaz korkuluk ve küpeştelerin montaj kısmında imalatı yapılmış malzemelerin montajı esnasında önce montaj yapılacak yerler tespit edilir. Montaj yapılacak malzemelerin TSE standartlarında üretilmiş malzemeler olmasına dikkat ederken montaj sağlamlığıyla güvenliği açısından da bu özelliklere dikkat etmek önemlidir. Montaj yerleri tespit edildikten sonra delikler delinerek dikme montajı kaynaklı bir şekilde teraziye alınarak montaj edilir.

OSMpaslanmaz montaj konusunda kolay montaj için montajcılara kolay montaj kılavuzu ve eğitimi de vermektedir. Montaj malzemeleri kendi fabrikasında üretip montaja hazır hale getirmektedir.

Paslanmaz Merdiven oval korkuluk sistemimiz

 

Yorumlar
Gönder