ÜRÜNLER
Engelli Wc

Engelli WC

Engelli WC için gerekli tüm engelli wc aksesuarları osm paslanmaz güvencesi ile sizlere sunulmaktadır. Engelli WC’ler sadece engelli vatandaşlar için değil özellikle gelişim çağındaki çocukların daha rahat ve güvenli bir şekilde ihtiyaçlarını karşılaması için de kullanılmaktadır. Ayrıca bu WC’ler yaşlı ve bakıma muhtaç tüm bireyler için büyük bir gereksinimdir. Tüm engelli WC aksesuarları oluşabilecek kazaları minimuma indirmek için dzayn edilmektedir. Tüm engelli tutamakları ve engelli wc aksesuarları güvencemiz ile paslanmaz çelikten ve standartlara uygun üretilmektedir. İstenilirse yerinde uygulamayı da uzman personelimizce yapmaktayız. Engelli tutamakları modelleri, çeşitleri ve fiyatları bakımından çok yüksek maliyetler göstermemektedir. Her bütçe belirlemesine ve kullanım alanlarına göre engelli tutamak gruplarımız bulunmaktadır.

Engelli WC aksesuarları nelerden oluşmaktadır?

Engelli bireyler için özel dzayn edilen engelli WC kabinleri içerisinde bulunması geren aksesuarlar başlıca; klozet etrafında yer alan engelli tutamağı, tuvalet kağıtlığı, korumalık, lavabo etrafında tutamaklardır.

 

Engelli WC ölçüleri nelerdir?

Engelli WC yönetmeliğine göre tekerlekli sandalye kullanan kişilerin de kullanabileceği şekilde hazırlanmış en küçük tuvalet kabininin ölçülerinin 150`ye 150 santim olması gerektiği bildirilmektedir. Bu ölçü rahat bir kullanım için asgari boyut olarak 220`ye 220 santimdir.

 

Engelli WC adedi binanın kapladığı toplam alana göre değişmektedir. 1000 m2 ` yi geçen binalarda bayan ve erkekler için birer engelli tuvaleti bulunması şartnamede belirtilmiştir. Eğer zorunluluk varsa her iki cins için bir adet engelli tuvaleti yeterlidir. Yapılarda her 10 tuvaletten biri özürlülere ayrılmalı ve ona uygun düzenleme yapılması yönetmelikte belirtilmiştir. Engelli tutamaklarımız hakkında detaylı bilgi için `Engelli Tutamaklar` sayfamızı buradan inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar
Gönder